Sprzęt

Produkt_AMARIS_1050RS

W Poznaniu już od ponad 15 lat stosujemy najbardziej sprawdzone i najskuteczniejsze metody korekcji wad wzroku na świecie, tj. LASEK, LASIK, Trans-PRK i FemtoLasik.

Operacje laserowe przeprowadzamy dzięki współpracy z firmą HTM Polska, która zapewnia serwis i obsługę techniczną laserów w trakcie zabiegu na sali operacyjnej w systemie Multisites zgodnie z normami jakości ISO 9001.

Przez ponad 15 lat wykonywania laserowych zabiegów okulistycznych w Poznaniu pracowaliśmy już na 6 typach laserów excimerowych.

Obecnie, od września 2016 pracujemy na najnowocześniejszym laserze excimerowym szwajcarskiej firmy Schwind.

Używamy również najbardziej precyzyjny na świecie laser femtosekundowy Schwind Amaris.

Jedynie laser Schwind Amaris umożliwia przeprowadzenie całej procedury korekcji wzroku promieniem laserowym bez cięcia rogówki nożem chirurgicznym.

Również jako jeden z pierwszych ośrodków okulistycznych w Polsce stosujemy unikalną, innowacyjną technologię leczenia wad wzroku przyśpieszającą gojenie rogówki.
null

SmartPulse Technology (SPT) to rewolucyjna technologia laserowa opracowana przez wiodącą niemiecką firmę Schwind we współpracy ze wieloma znanymi ośrodkami chirurgii refrakcyjnej.

Polega ona na wykorzystaniu trójwymiarowego, matematycznego modelu fulerenów w wiernym opisie krzywizny rogówki i nowym zdefiniowaniu impulsów lasera na tej powierzchni. Dzięki temu uzyskuje się inteligentne, perfekcyjne wygładzanie tkanki w czasie zabiegu. Jak pokazują badania kliniczne ma to praktycznie znaczenie dla skrócenia czasu gojenia oka oraz znacznie szybszego powrotu widzenia zaraz po zabiegu, często z tzw. efektem „wow” (natychmiastowe widzenie porównywalne do tego w okularach przed zabiegiem), lub bardzo dobrym widzeniem już następnego dnia. SmartPulse jest stosowana w powierzchownych i głębokich metodach korekcji wzroku.


nullPozabiegowe odchylenia powierzchni rogówki bez technologii (zielona krzywa) oraz z technologią SmartPulse (niebieska krzywa)- „super gładkość”

null


Wynik topografii rogówki przed (lewy obrazek) i po korekcji laserowej (prawy obrazek). Odbicie krążków jest porównywalne przed i po zabiegu, co dowodzi dużego stopnia gładkości powierzchni rogówki po korekcji laserowej.