Dermatochirurgia

Usuwanie znamion, brodawek, pieprzyków – Poznań

Dermatochirurgia jest dziedziną medycyny łączącą w sobie kilka specjalności: dermatologię, chirurgię plastyczną, chirurgię naczyniową, onkologiczną oraz rekonstrukcję skóry (usunięcie zmienionej skóry w granicach zdrowych tkanek).

Sygnałem do zasięgnięcia opinii dermatochirurga może być pojawienie się nowych zmian skórnych lub transformacja (kolor, wielkość, budowa) zmiany, która już była na ciele. Przed badaniem, którego celem jest ustalenie, czy zmiana jest łagodna, czy złośliwa, należy przygotować historię chorób przebytych w rodzinie. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne, najczęściej wykonywane dermatoskopem.

W naszym Centrum oferujemy m.in.:

  • chirurgiczne usuwanie zmian skórnych: usuwanie znamion, usuwanie brodawek, włókniaków, kaszaków, tłuszczaków, blizn itp.,
  • skleroterapię – obliteracja żylaków kończyn dolnych,
  • usuwanie naczynek,
  • laseroterapię zmian skórnych: znamion, brodawek, pieprzyków, włókniaków, „kurzajek” itp.,
  • chirurgiczne lub laserowe zabiegi plastyczne wrastających paznokci i zanokcicy.

W przypadku żylaków szczególnie polecamy nowoczesny sposób ich usuwania – skleroterapię. Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu specjalnego preparatu do zmienionej żyły. Następstwem obliteracji jest zanik żylaka.

Usuwanie znamion i pieprzyków – dlaczego warto?

Znamiona, pieprzyki, brodawki i naczynka mogą zaburzać estetykę skóry, szczególnie jeśli są duże, ciemne i znajdują się w miejscach, które są eksponowane przez cały rok, np. na twarzy czy szyi. Wiele osób decyduje się również na usunięcie pieprzyków z pleców, karku czy brzucha. Takie znamiona mogą się pojawiać pod wpływem promieniowania słonecznego albo ze względów genetycznych. Rekomendujemy odwiedzenie dermatologa i skontrolowanie charakteru plam barwnikowych. Wykonujemy usuwanie brodawek, znamion i pieprzyków zarówno ze względów kosmetycznych, jak i medycznych.

Jeśli widzisz na swojej skórze niepokojące znamiona, zgłoś się na konsultację w Centrum Laserowym w Poznaniu. Po wnikliwym badaniu ustalimy sposób usunięcia zmiany.

Centrum Laserowe – usuwanie znamion, naczynek, brodawek oraz usuwanie pieprzyków Poznań.