Nowoczesne wyposażenie

W pracy chirurga ważne jest połączenie trzech rzeczy: jego doświadczenia, zdobytych kwalifikacji oraz sprzętu, jakim się posługuje. W naszym Centrum Laserowym w Poznaniu zabiegi wykonujemy tylko najwyższej jakości sprzętem chirurgicznym, sprawdzonym w działaniu przez lekarzy na całym świecie.

  • Laser chirurgiczny Flaming-FRAX – najwyższej klasy laser ablacyjny. Ma wszechstronne zastosowanie, m.in. w dermatologii, chirurgii i medycynie estetycznej. W przeciwieństwie do klasycznych laserów nieablacyjnych nie powoduje mikrouszkodzeń i powstania pozostałości leczonej tkanki, a co za tym idzie minimalizuje uczucie dyskomfortu i ból pozabiegowy. Laser Flaming-FRAX stosuje się najczęściej w przypadku: redukcji blizn trądzikowych, odmładzaniu skóry, redukcji zmarszczek, redukcji rozstępów itd.
  • Laser diodowy Salsa 120 (940 NM) – stosowany do przezskórnego zamykania naczyń. Lasery diodowe wykorzystuje się coraz częściej w zabiegach chirurgicznych. Ich działanie jest małoinwazyjne, ograniczają one możliwość powstawania przebarwień, a efekty ich użycia widać już po pierwszym razie. Dzięki wysokiej mocy, laser Salsa 120 umożliwia głęboką penetrację naczyń przy jednoczesnej ochronie przed uszkodzeniami termicznymi skóry.
  • Aparat do schładzania skóry zimnym powietrzem Cryo-T Cooler – wykorzystuje się go podczas zabiegów laserowych. Użycie aparatu zmniejsza ból w trakcie i po zabiegu, dzięki czemu pacjenci rzadziej sięgają po środki przeciwbólowe. Przeciwdziała również stanom zapalnym i obrzękom, a także chroni tkanki przed uszkodzeniami termicznymi.
  • Ewakuator dymu zabiegowego Safe System – stosowany podczas zabiegów termicznych, takich jak laseroterapia. Podczas pracy chirurga używającego lasera wydobywa się nieprzyjemnie pachnący dym, który może powodować biologiczne skażenie pomieszczenia, a co za tym idzie zachorowania wśród personelu medycznego i pacjentów. Przed takim skażeniem chronić może wyłącznie ewakuator dobrej firmy, dzięki któremu dym będzie filtrowany i usuwany z powietrza.

Dodatkowo podczas badań przed zabiegami z dziedziny dermatochirurgii wykorzystujemy dermatoskop cyfrowy Dino-Lite. Jest to alternatywa dla bardziej inwazyjnego sposobu badania skóry, jakim jest biopsja. Dermatoskopia jest bezbolesna (nie wymaga nakłuwania skóry), trwa kilka minut i daje natychmiastowy wynik. Używa się jej do wykrywania zmian nowotworowych, w tym szczególnie groźnego czerniaka złośliwego, a także do diagnostyki mniej groźnych zmian np. świerzbowca.

Centrum Laserowe – usuwanie wad wzroku, usuwanie żylaków i znamion – Poznań