Zabiegi okulistyczne – laserowa korekcja wzroku Poznań

Jeżeli chcecie uwolnić się od okularów i soczewek kontaktowych lub wykonujecie pracę, która nie pozwala na ich noszenie – skorzystajcie z możliwości, jakie daje laserowa korekcja wzroku.

Laserowa korekcja wzroku (laserowa chirurgia refrakcyjna) to najnowocześniejsza metoda korekcji krótkowzroczności, astygmatyzmu, nadwzroczności i złożonych wad wzroku, wykonywana na świecie od 1988 roku, a od 2002 roku również w Poznaniu, przez nasz zespół.

Zabieg modeluje krzywiznę rogówki w taki sposób, aby zlikwidować całkowicie wadę wzroku.

  • Laserowa korekcja wzroku to bezpieczna i najskuteczniejsza metoda korekcji wzroku.
  • Korekcja wady jest trwała i odczuwalna już w kilka dni po zabiegu.
  • Zabieg jest bezbolesny, trwa kilkanaście minut, wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym, najczęściej w obu oczach.
  • Efekty leczenia poprawiają jakość życia, zwiększają akceptację społeczną, dają poczucie większej atrakcyjności fizycznej i umożliwiają aktywne uczestniczenie we wszystkich rodzajach aktywności bez konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.

Ponad 20 lat wykonywania na świecie olbrzymiej ilości zabiegów laserowej korekcji wzroku spowodowało powstanie wielu modyfikacji technik operacyjnych. W zależności od głębokości działania lasera zabiegi modelowania rogówki można podzielić na zabiegi powierzchowne, np. PRK, trans-PRK, LASEK, EpiLASIK, i zabiegi głębokie np. LASIK, FemtoLASIK.

Laserowa korekcja wzroku (w Poznaniu oferuje ją nasze Centrum) jest jedną z najbardziej popularnych metod leczenia wad wzroku w ostatnich latach. Jej niezaprzeczalną wyższością nad bardziej inwazyjnymi zabiegami jest to, że nie zagraża utratą wzroku. Ponadto ewentualne dolegliwości pooperacyjne są znacznie mniejsze niż w przypadku ingerencji w głębsze struktury oka podczas zabiegów przy użyciu skalpela. Efekty korekcji można obserwować już pierwszego dnia.

Do laserowej korekcji kwalifikują się wszystkie wady wzroku. Jedynym ograniczeniem jest ukończenie 21 roku życia (wtedy organ wzroku jest już w pełni ukształtowany). Zabieg można zatem wykonywać w celu korekcji:

  • krótkowzroczności,
  • nadwzroczności,
  • astygmatyzmu,
  • wad spowodowanych wiekiem (w niektórych przypadkach).

Należy jednak pamiętać, że zabiegów usuwania wad wzroku nie można wykonywać w przypadku chorób oczu (jaskry, chorób siatkówki i innych).

W naszym Centrum Laserowym specjaliści pomogą wybrać najlepszą dla Państwa metodę korekcji wzroku. Dr Julita Karoń razem z dr Ryszardem Szymaniakiem rokrocznie biorą udział w szkoleniach we Francji, dzięki czemu będą w stanie zaproponować Państwu najnowsze, najmniej inwazyjne i naskuteczniejsze techniki. Jeśli szukają Państwo najlepszej placówki z laserową korekcją wzroku, zapraszamy do Poznania!

W trakcie zabiegów okulistycznych używamy najbardziej technologicznie zaawansowanych laserów excimerowych, a do wytworzenia potrzebnego wcześniej płatka posługujemy się najnowszym szwajcarskim laserem femtosekundowym Schwind Amaris.

Centrum Laserowe – usuwanie wad wzroku – Poznań